zvláštní poděkování
Quantcom.cz

Muzikál Beetlejuice uvedou na podzim v HDK

Marek Lambora a Tereza Rychlá

autor: David Kraus  

zvětšit obrázek

Na letošní podzim Hudební divadlo Karlín chystá 12. listopadu 2024 premiéru muzikálu Beetlejuice podle stejnojmenného filmu, který napsali americký scenárista Michael McDowell a Larry Wilson. Hudbu a texty složil a napsal Eddie Perfect. Režisérem české inscenace je Gabriel Barre. O překlad a české texty se postaral Ondřej Gregor Brzobohatý. V muzikálové komedii si zahrají i zazpívají Jan Sklenář, Ines Ben Ahmed, Eva Burešová či Tereza Rychlá, Marek Lambora nebo Roman Tomeš, Jakub Kohák či Marek Taclík, Dasha, Iva Pazderková, Kristýna Jedličková nebo Michaela Tomešová.

V muzikálové komedii, která měla světovou premiéru v roce 2016 (Broadway, New York), sledujeme mladou dívku Lydii, jež neustále hledá cestu, jak se vypořádat se smrtí své milované matky. Místo jejího otce Charlese, který je zaslepen svou éterickobio kněžkou Deliou, jsou jí v jejím trápení jedinými posluchači duchové, Barbara a Adam. Do jejich domu se proti jejich vůli, právě Lydie se svým otcem a jeho milenkou nastěhovali. Bytostí, která do celé situace vnese ještě větší chaos je excentrický a zábavný démon Beetlejuice, jehož úmysly jsou nečisté podobně jako jeho chrup. Jak už to u řady dramat bývá, tak i v tomto případě zůstává hlavním hybatelem láska, která se ukazuje v mnoha podobách a divákovi krom strhující vizuální show demonstruje svou nesmrtelnost.

Muzikál Beetlejuice získal srdce amerického publika svou energickou a expresivní hudbou, nápaditou scénografií a kostýmy, které vycházejí z ikonického vizuálního stylu Tima Burtona. Přináší směsici temné komedie, temného humoru a dojemných momentů.
Poprvé v muzikálové historii lze očekávat evropskou premiéru nikoliv v Londýně, ale v Praze!
„Význam této premiéry jistě podtrhne i světová premiéra filmu Beetlejuice 2, opět v režii Tima Burtona, která je ohlášena na 6. září 2024," řekl ředitel divadla Egon Kulhánek.
Hudební divadlo Karlín předvedlo opravdu husarský kousek tím, že se mu podařilo získat licenci tohoto žhavého hitu pro české diváky. Termíny + vstupenky na www.hdk.cz.

25.3.2024 13:03:47 Redakce | rubrika - Muzikály

Časopis 16 - rubriky

Archiv čísel

reklama

Hra, která se zvrtla (MdB)

Články v rubrice - Muzikály

Na prkna MdB se vrátí oratorium Bastard

Bastard

„Autorská dvojice Merta-Moša je u nás jediná schopná konkurovat zahraničním dílům“, psalo se v roc ...celý článek


HDK uvádí muzikálovou pohádku Zlatovláska

Zlatovláska (Hudební divadlo Karlín)

Hudební divadlo Karlín uvádí muzikálovou pohádku Zlatovláska režii v Filipa Renče. Na jevišti Malé scény HDK z ...celý článekČasopis 16 - sekce

DIVADLO

Nová hudební love story Bestiář

Šárka Vaňková a Ivana Korolová (Foto: Jaroslav Hauer)

Bestií se žena nerodí, bestií se žena stává! Tak zní podtitul příběhu BESTIÁŘ z pera Báry Nesvadbové. Na lege celý článek

další články...

OPERA/ TANEC

Sezona Opery ND a SOP vyvrcholí festivalem

Vizuál festivalu

Aktuální, interaktivní, moderní, pestrý, odvážný, český i světový - takový bude letošní ročník festivalu Opera celý článek

další články...

LITERATURA/UMĚNÍ

Výtvarné tipy 15. týden

Planeta pokladů: Afrika

Planeta pokladů: Afrika
Odhalování památek světového kulturního dědictví UNESCO na kontinentu plném tradičn celý článek

další články...