zvláštní poděkování
Quantcom.cz

Clarinet Factory v impozantní dvoraně Českého muzea hudby

Clarinet Factory

autor: archiv   

zvětšit obrázek

Hravou, fantaskní a působivou přehlídkou pro všechny smysly se stane dvojice únorových koncertů multižánrového souboru Clarinet Factory v impozantní dvoraně Českého muzea hudby v Praze. Poté, co 20. ledna vystoupili s americkým producentem Christopherem Willitsem na zahajovacím večeru mezinárodního festivalu elektronické hudby Spectaculare, se publiku představí ve zcela jiné poloze. Populární těleso, jež vyniká originalitou a vlastním stylem, se spojí s výtvarníkem a performerem Petrem Niklem a perkusistou Alanem Vitoušem, aby v tomto architektonicky ojedinělém prostředí vytvořili unikátní audiovizuální představení. Světlo se propojí se zvukem, lidský hlas s pohybem Niklových objektů, improvizace a minimalistické hudební plochy podnítí tvořivost samotného publika. To vše na míru prostoru s jednotícím mottem – Hudba z ticha. Stejnojmenný site specific projekt pozmění dvoranu Českého muzea hudby během dvou večerů – 12. a 13. února.

Spektakulární šou rozehrají vždy nepřehlédnutelné objekty z výtvarné dílny Petra Nikla, který je znám schopností vtáhnout veřejnost do svého uměleckého záměru, a dokreslí ji mnohožánrový hudební program. Interpretované skladby z původního repertoáru Clarinet Factory, z nichž některé zazní vůbec poprvé, budou vycházet z vážnohudební tradice, přitom v četných improvizacích zakoketují také s minimalismem, jazzem či world music. Široký prostor pro sólové vyjádření bude věnován také perkusistovi a stálému hostu Clarinet Factory, Alanu Vitoušovi.

„Osou únorových koncertů se stanou odkazy ke světu klasické hudby ve skladbách jako Vltava, Out of Home, B-A-C-H nebo Birdsong, jež připomínají díla Smetany, Dvořáka, Bacha, Stravinského nebo Messiaena. Žánr new age či world music pak budou reprezentovat například Dobrá mediace nebo Star track. Od nich se však rozběhnou společné i individuální výstupy všech zúčastněných umělců do nejrůznějších končin hudebního světa... Přítomné publikum se stane tvůrcem koncertu a hudebník součástí publika. Tato neopakovatelná zvukově-obrazová koláž vznikne prostoru zcela na míru,“ přibližuje náplň neobyčejného projektu kapelník Clarinet Factory a zároveň klarinetista orchestru PKF – Prague Philharmonia, Jindřich Pavliš.

Koncerty pořádá PKF – Prague Philharmonia (dříve Pražská komorní filharmonie) v rámci cyklu Mimořádných koncertů. Vstupenky je možné zakoupit v předprodeji nebo na místě hodinu před zahájením za jednotnou cenu 350 Kč. Předprodej pobíhá v kanceláři PKF na adrese Husova 7, Praha 1, 110 00 nebo on-line prostřednictvím webových stránek www.pkf.cz v sekci Koncerty. Další informace jsou k dispozici na webu nebo na Facebooku.

10.2.2014 13:02:30 Redakce | rubrika - Koncerty

Časopis 20 - rubriky

Archiv čísel

reklama

Bastard (Městské divadlo Brno)

Články v rubrice - Koncerty

Ondřej Ruml zazpívá šansony s Pražskými symfoniky

Ondřej Ruml

Zpěvák Ondřej Ruml vystoupí 20. a 21. května se Symfonickým orchestrem hl. m. Prahy FOK v Divadle Hybernia se ...celý článek



Časopis 20 - sekce

LITERATURA/UMĚNÍ

Život je dobrá věc je název výstavy v galerii Prostora

Obraz od Josefa Bolfa

Galerie Prostora i v roce 2024 pokračuje se představováním sbírek současných výtvarných umělců. Nová výstava o celý článek

další články...