zvláštní poděkování
Quantcom.cz

Eva Urbanová: Grande finále začátek krásného rozjezdu

Eva Urbanová na TK

autor: Hana Brožková  

zvětšit obrázek

Světově uznávaná operní pěvkyně Eva Urbanová se připravuje na svůj životní koncert v O2 Areně – Grande Finale aneb opožděné jubileum. Jedinečný nadžánrový koncert se uskuteční 29. února 2024 v O2 Areně. “Projekt s Evou Urbanovou se připravuje několik let,” přiznal producent Tomáš Ságl a upřesnil: “Její operní dráhu jsem sledoval několik let. Přicházelo její jubileum. Při této příležitosti jsem ji zkusil nabídnout něco velkolepého, ona mou nabídku přijala. Tomu všemu předcházela moje sugesce z projektu Freddie Mercuryho a Montserrat Caballé. Následoval covid a přípravné práce jsme přesunuli. Museli jsme rovněž počkat až se naplní její závazky na mezinárodních pódiích.”

Sólistka Eva Urbanová se představí v mnoha zajímavých hudebních polohách. Rockové a pop operní světové hity hudebně nastudovali Martin Kumžák a Jiří Škorpík. Scénické režie se ujal Michal Caban a pěvkyně vystoupí za doprovodu Epoque symphony orchestra. Na jevišti se představí zpěvák kapely Arakain Jan Toužimský, Marian Vojtko a Ladislav Korbel. Producentovi Tomáši Ságlovi se podařilo ke spolupráci přizvat ty nejlepší.
“Musím se přiznat, že když jsem dostala tuto nabídku, tak mě to velice potěšilo,” řekla Eva Urbanová, pěvkyně se srdcem rockerky, a vysvětlila: “I když se koncert jmenuje Garde finále, tak to není můj poslední koncert. Snad vás tady budu ještě chvilku “dusit”, považuji celý projekt za začátek krásného rozjezdu. Vybrala jsem si pop operní písně. Postupně přejdeme k mé srdeční záležitosti a tou je rocková muzika. Zazní tam písně skupiny QUEEN. Freddie Mercury je moje celoživotní láska. Během koncertu žádná klasická árie nezazní. Vzhledem k rockové dramaturgii by to z mé strany bylo nevkusné.”

Za vším na jevišti stojí režisér Michal Caban, který vysvětlil, že je mu často přisuzovaná role scénografa. Není tomu tak, tím je jeho bratr Šimon Caban.
“Mám v životě to štěstí, že jsem mohl spolupracovat na celé řadě zajímavých projektů. Mimo jiné dvacet osm let s Mezinárodním filmovým festivalem v Karlových Varech, kde s bratrem realizujeme zahájení. Dělám s Českým olympijským výborem. Do toho EXPO. Děkuju za to, že se mi žánry mění. Všechno se vzájemně inspiruje a pro mě je to další šance přenášet tyto impulsy do dalších projektů. Projekt Evy Urbanové je další krásná výzva. Vybraná hudba je daná, O2 Arena je velký prostor. Bude to barevné a kouzelné. Základem všeho bude zpěv, a k tomu akrobaté, tanečníci a projekce. Snažím se všechno dělat tak, aby publikum odcházelo spokojené, že vidělo něco zajímavého. Při tom to musí plně podpořit zpěvačku i žánry, které tam zazní.”

Sopranistka a rockerka Eva Urbanová, která zazářila v nejslavnějších světových operních domech si vybrala pro svůj koncert Grande Finale výjimečné datum 29. února 2024.
„Poprvé vystoupím v samostatném koncertě v O2 areně. Musím říci, že mám stejnou trému, jako při premiéře v Metropolitní opeře v Lohengrinovi. Již několikrát jsem zde vystoupila, ale jako host a převážně s operním repertoárem. Nyní budu mít možnost se předvést ve své srdeční poloze, kterou jsou rockové a pop operní písně od mých oblíbených zpěváků a skupin. Příprava je velmi náročná jak pro mne, tak pro celý tým a pevně věřím, že celý koncert bude pro všechny silným zážitkem a do jisté míry i překvapením. Všechny milovníky hudby na koncert srdečně zvu, “ uzavřela Eva Urbanová.
Prodej vstupenek zde www.o2arena.cz


Eva Urbanová se velmi brzy po startu své kariéry stala první dámou české operní scény. Již více jak třicet let patří k hvězdám pražského Národního divadla a sklízí ovace v zahraničí. V roce 2003 byla jmenována Rytířem řádu umění a literatury Francie. Zazářila v nejslavnějších světových operních domech – v newyorské Metropolitní opeře, v londýnské Royal Opera House v Covent Garden, v milánské La Scale. Svým výjimečným sopránem okouzlila publikum v newyorské Carnegie Hall, v Paříži, San Franciscu, Torontu, Montréalu, Vídni, Berlíně a v Los Angeles. Tam se seznámila se slavným španělským tenoristou Plácidem Domingem, který si Evu Urbanovou pozval v roce 2012 jako hosta na svůj koncert v pražské O2 Aréně. Mimořádně úspěšná byla Evina spolupráce s Karlem Gottem. Absolvovali dvě beznadějně vyprodaná turné v Čechách, na Moravě a na Slovensku. Nejen na společných koncertech s Karlem Gottem se Eva Urbanová představila jako operní diva se srdcem rockerky. Miluje a kdykoli je to možné, zazpívá si písně své nejoblíbenější skupiny Queen. A také písně z repertoáru finské symfonicko-metalové skupiny Nightwish. S oblibou na svých koncertech uvádí i písně z repertoáru americké zpěvačky Jennifer Rush, italského tenoristy Andrei Bocelliho, řeckého klávesového mága Vangelise nebo mezinárodního nadžánrového mužského kvarteta Il divo.

5.2.2024 12:02:34 JoMe | rubrika - Koncerty

Časopis 08 - rubriky

Archiv čísel

reklama

Nejbližší (Činoherní klub)

Články v rubrice - Koncerty

V kostele zazní Dvořákovy Moravské dvojzpěvy

Simona Šaturová

Moravské dvojzpěvy, které Antonínu Dvořákovi odstartovaly světovou kariéru, zazní k oslavě Roku české hudby. V ...celý článek


FOK zahraje Janáčka a Brahmse s Ionem Marinem

Ion Marin

Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK pozval do své sezóny dirigenta Iona Marina. Při příležitosti Roku české h ...celý článek


Koncert Anny Paulové ozdobí obraz Františka Kupky

Anna Paulová

Klarinetistka Anna Paulová vystoupí 29. února 2024 v klášteře sv. Anežky České v rámci cyklu FOK Obrazy a hudb ...celý článekČasopis 08 - sekce

LITERATURA/UMĚNÍ

Výtvarné tipy 7. týden

8 dní, které stvořily Řím (7/8) - Otevření Kolosea

Kouzlo panenek: V pohádkovém světě (1/2)
Patří mezi nejstarší dětské hračky a jejich historii si připomenem celý článek

další články...