zvláštní poděkování
Quantcom.cz

Netradiční spojení tří akordeonů v teplickém kostele

Check Accordion Trio

autor: Zdroj press kit festivalu   

zvětšit obrázek

V sobotu 6. července bude pokračovat festival Za poklady Broumovska koncertem v teplickém kostele Panny Marie Pomocné, kde od 18 hodin vystoupí Check Accordion Trio. Vstupné na koncert je dobrovolné. Po koncertě bude následovat letošní novinka – komentovaná prohlídka kostela s varhaníkem Ladislavem Šikutem.

Netradiční spojení tří akordeonů přináší na Broumovsko klasický repertoár v novém kabátě. Kromě české hudby zazní argentinské tango i další méně tradiční literatura v úpravě pro akordeon. Stejně jako Letní hornové kurzy patří již zcela jistě k broumovskému letnímu hudebnímu dění, členové tria pořádají v Kutné hoře podobně zaměřenou akci, oblíbenou mezi hráči na akordeon – Mezinárodní hudební festival Kutnohorský týden akordeonu. Vytváří tak komunitu hudebních nadšenců stejně jako my na Broumovsku. Trio vystupuje doma i v zahraničí ve složení Markéta Laštovičková, Marie Čejnová a Michal Karban a posledním velkým úspěchem bylo turné v Brazílii na podzim 2023. Soubor zde odehrál na 30 koncertů a propagoval českou hudbu i kulturu.

Program koncertu:

Karl Jenkins: Palladio
Léon Boëllmann: Gotická suita – I. Introdukce, IV. Toccata
Edvard Gieg: Peer Gynt – I. Ranní nálada, IV. Ve sluji krále hor
Antonín Dvořák: Slovanský tanec č. 8 g moll – Furiant
Markéta Laštovičková: Koncertní kus pro tři akordeony
Carlos Gardel: Por una cabeza
Ástor Piazzolla: Oblivion
Ástor Piazzolla: La Muerte del Ángel
Vladimir Zubitski: Pocta Astoru Piazzollovi
Markéta Laštovičková: Sambossa
Ástor Piazzolla: Libertango
Po koncertě budou moci posluchači absolvovat komentovanou prohlídku kostela Panny Marie Pomocné s místním varhaníkem Ladislavem Šikutem. Vstupné na prohlídku bude 100 Kč a poplatek bude možné uhradit v hotovosti přímo na místě.

Ohlédnutí za koncertem Filharmonie Hradec Králové / 29. 6. 2024

Slavnostními tóny Sukovy Meditace na staročeský chorál Svatý Václave byl zahájen sobotní, letním horkem doprovázený koncert Filharmonie Hradec Králové v broumovském klášterním kostele sv. Vojtěcha. Více než třicet filharmoniků pod vedením polského dirigenta Jana Miłosze Zarzyckého předvedlo také skladbu Carmina lucemburgiana rezidenční skladatelky festivalu Sylvie Bodorové (která si ji přijela do Broumova osobně vyslechnout), a také díla Wolfganga Amadea Mozarta a závěrečnou Českou Suitu Antonína Dvořáka. Koncert svými úvodními slovy doprovodili umělecká ředitelka festivalu Tereza Kramplová, starosta města Broumov Arnold Vodochodský, děkan broumovské farnosti Martin Lanži, zakladatel Agentury pro rozvoj Broumovska Jan Školník a poslanec Parlamentu ČR a náměstek hejtmana KHK Pavel Bělobrádek.

www.zapoklady.cz

1.7.2024 09:07:54 Redakce | rubrika - Festivaly

Časopis 29 - rubriky

Archiv čísel

reklama

Asociace profesionálních divadel České republiky

Články v rubrice - Festivaly

Kahánek a Sekera provedou Smetanovu Mou vlastí

Miroslav Sekera a Ivo Kahánek

Dva klavíry, dva výjimeční čeští klavíristé a cyklus symfonických básní Bedřicha Smetany MÁ VLAST. Jedinečný z ...celý článek


Letních slavností staré hudby zahájí vlámští a čeští hudebníci

Oltremontano Antwerpen

25. ročník mezinárodního festivalu Letní slavnosti staré hudby zahájí v úterý 16. července v pražských Emauzíc ...celý článekČasopis 29 - sekce

DIVADLO

Divadelní tipy 30. týden

Zlata Adamovská

Televizní klub neslyšících
Portrét Stanislava Kleisnera, jedinečného představitele naší pantomimy s více ne celý článek

další články...

HUDBA

Pražský výběr - Symphony Bizarre

Michal Kocáb (Pražský výběr - Symphony Bizarre)

Pražský výběr - Symphony Bizarre
K 70. výročí narození českého hudebního skladatele a zpěváka M. Kocába. Ve celý článek

další články...