zvláštní poděkování
Quantcom.cz

Vivaldianno poprvé v divadelní podobě

Vivaldianno ze zkoušky, Michal Dvořák Foto Divadlo Hybernia

autor: archiv divadla   

zvětšit obrázek

Divadlo Hybernia uvede v březnu světovou premiéru nové show Vivaldianno. Ve více než třiceti světových metropolích vidělo představení s prvky art-rocku citlivě prolnuté s barokní hudbou a ohromujícími vizuálními efekty, více než 150 tisíc nadšených diváků. Úspěšná hudební show propojuje originálním způsobem hudbu geniálního skladatele Antonia Vivaldiho s jeho výjimečným osudem a zázraky moderních technologií. Ojedinělé představení připravují pro divadlo Hybernia špičkoví čeští hudebníci, tanečníci a animátoři. Spolupracují na něm špičky z různých oborů, celkem na 150 lidí. Premiéra se bude konat 31. března 2023.

Show Vivaldianno má ambici oslovit rodinné publikum, mladé posluchače i fanoušky klasické hudby všech generací. Vivaldianno The Show v nové vizuální podobě s přidanou projekcí a choreografií vtáhne diváky do příběhu barokního génia, který se odehrává v rozzářených Benátkách. Připravovaná nová podoba Vivaldianna s podtitulem The Show překonává styl předchozích projektů. „Projekt moderním a unikátním způsobem využívá princip Laterny Magiky a posouvá ho dál. Vytváří 3D prostor pomocí dvou projekcí-předního průhledného plátna a zadní projekce. Obě plátna jsou synchronní a díky správné práci s perspektivou vytváří poutavý 3D efekt,“ říká Michal Dvořák, hudebník, skladatel a tvůrce show.
„Nebývá obvyklé, aby se show těchto rozměrů odehrávala na jevišti divadla. Spolupracujeme na něčem novém, co tu ještě nebylo, chceme posouvat laťku výš a přinášet maximální kvalitu pro náročnější diváky,“ říká Eva Homindová, ředitelka divadla Hybernia.

Nejlepší čeští hudebníci, hlasy českých hereckých špiček i ´Jamese Bonda´

Show využívá aktuální technické a vizuální inovace. Diváci uvidí moderní choreografii v podání skvělých tanečníků skupiny Dekkadancers se scénickým pojetím s úctou k dílu Antonia Vivaldiho. Autory 3D projekcí a vizuálů jsou čeští animátoři ze studia Incognito. Součástí show jsou špičkoví sólisté – multižánrová violoncellistka Terezie Kovalová, houslistka Martina Bačová, kytarista Jiří Janouch nebo houslový virtuos a koncertní mistr České filharmonie Jiří Vodička a mnoho dalších. V představení navíc promlouvá řada hlasů oblíbených českých herců v čele s Jiřím Dvořákem. V dalších rolích tak diváci uslyší Pavlu Tomicovou, Vilmu Cibulkovou, Petra Štěpánka, Petra Olivu, Matěje Hádka, Moniku Timkovou a další. Zahraniční návštěvníci či jiní zájemci mohou navíc díky speciální aplikaci na svých vlastních smartphonech a sluchátkách poslouchat anglický dabing, který namluvil herec Pierce Brosnan. Právě možnost v nejlepší kvalitě sledovat projekci a synchronní zvuk díky speciálnímu softwaru, je pomyslnou třešničkou na dortu. Autorem anglického překladu je scénárista Jan K. Novák, který spolupracoval s Milošem Formanem mimo jiné na filmu Valmont. Autorem libreta je Tomáš Belko a autory hudebního zpracování Michal Dvořák a Jiří Janouch.

Vivaldianno navštívilo během světového turné přes 30 metropolí a vidělo ho přes 150 tisíc diváků včetně těch v Londýně, Korei, Izraeli, Chile, Argentině a Spojených Arabských Emirátech. Vivaldianno The Show teď nabídne nový pohled v prostoru klasického divadla – divadla Hybernia.

www.hybernia.eu

13.3.2023 18:03:48 Redakce | rubrika - Koncerty

Časopis 16 - rubriky

Archiv čísel

reklama

Hra, která se zvrtla (MdB)

Články v rubrice - Koncerty

Leonard Slatkin bude dirigovat Pražské symfoniky

Leonard Slatkin

Americká dirigentská legenda Leonard Slatkin bude 24. a 25. dubna řídit Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK v ...celý článek


Houslový virtuos Petar Markoski míří do Prahy

Petar Markoski

Skutečné houslové mistrovství předvede houslový virtuos, skladatel a zpěvák makedonského původu Petar Markoski ...celý článekČasopis 16 - sekce

HUDBA

Hudební tipy 15. týden

Karel

Karel
Jediný, neopakovatelný, milovaný. Karel Gott pohledem dokumentaristky Olgy Malířové Špátové. Celoveče celý článek

další články...

LITERATURA/UMĚNÍ

Filmové tipy 15. týden

Collin Farrell (Oklamaný)

U mě dobrý
Kdo dokáže převézt bandu podivných skořápkářů? Jedině banda ještě podivnějších přátel! Česká kom celý článek

další články...