zvláštní poděkování
Quantcom.cz

Exkluzivní audioknižní komplet s bardy českého herectví

Přebal kompletu

autor: Supraphon   

zvětšit obrázek

Národní básník, mistr umělecké črty, zakladatel českého fejetonu, skeptik a milovník pražských hospod. Před 190 lety, devátého července 1834, se na pražském Újezdě narodil Jan Neruda. K tomuto jubileu vydává Supraphon exkluzivní audioknižní komplet sestavený z archivních nahrávek s bardy českého herectví, jako byli Zdeněk Štěpánek, Miloš Nedbal či Karel Höger, v kombinaci s novými nahrávkami, kde fejetony a povídky načetli herci současné mladší generace. Audioknihu JAN NERUDA: VÝBĚR Z DÍLA SLAVNÉHO BÁSNÍKA, PROZAIKA, KRITIKA A NOVINÁŘE vydává Supraphon na CD-MP3 i v digitálních formátech. Představuje unikátní sbírku audionahrávek děl tohoto májovce, jehož tvorba výrazně ovlivnila českou literaturu.

ODKAZ NA MINULOST, POHLED DO BUDOUCNOSTI
Jan Neruda, básník, spisovatel a novinář, proslul svým způsobem zachycení drsné reality a nesmrtelné poezie ve svých dílech. Jeho nejslavnější práce, Povídky malostranské, je moderním a objektivním pohledem na život v Praze 19. století. Supraphon se nyní vrací k tomuto dědictví s nově objevenými archivními nahrávkami, včetně charismatické četby Zdeňka Štěpánka, a přidává k nim nahrávky chybějících povídek a fejetonů, které vznikaly letos na jaře ve spolupráci s mladou hereckou generací.

HLASY, KTERÉ OŽIVUJÍ HISTORII
Audiokniha Jan Neruda: výběr z díla slavného básníka, prozaika, kritika a novináře je kompilací mnoha Nerudových prací, recitovaných legendami českého divadla a filmu, jako byli Radovan Lukavský, Václav Voska, Jan Tříska, Marie Tomášová a Otomar Krejča. K těmto hlasům se přidávají i nové mladé talenty – Radúz Mácha, Radek Melša a Šimon Krupa, kteří přinášejí Nerudově odkazu nový interpretační rozměr.

POZVÁNÍ DO SVĚTA JANA NERUDY
Supraphon posluchačům nabízí bezmála sedm a půl hodiny nahrávek z díla Jana Nerudy, které zůstává aktuální i po téměř dvou stoletích. Tato audiokniha vychází jako sedmá v rámci speciální edice, kde již vyšly nahrávky s dílem Karla Poláčka, Josefa Lady, Karla Čapka, Jaroslava Haška, Oty Pavla či Bohumila Hrabala, a je připomínkou důležitosti literatury v našich životech.

www.supraphonline.cz

17.6.2024 09:06:41 Redakce | rubrika - CD boxy